17
Sigitas Paulauskas

Sigitas Paulauskas

Vakarų medienos grupės valdybos pirmininkas
160 mln. €-27 %
164 mln. €
2017 m.
220 mln. €
2018 m.
160
mln. €
2019 m.
AMŽIUS 65GIMIMO VIETA -GYVENAMOJI VIETA VilniusAUKŠTOJI MOKYKLA -ŠEIMA Vedęs
TURTO ŠALTINIS
Medžio perdirbimas, gamyba
DEŠINIOJI RANKA
Egidijus Mockus
Egidijus Mockus

S. PAULAUSKO per Kipro bendrovę valdoma „Vakarų medienos grupė“ (VMG) investavo 140 mln. eurų į Akmenės rajone jau pradedantį veikti vieną pajėgiausių Europoje medžio drožlių plokščių fabrikų, o vėliau – naują baldų fabriką. Gamykla turėjo pradėti darbą dar balandžio pabaigoje ar gegužės pradžioje, tačiau VMG planus sujaukė karantinas – į Lietuvą atvykti ir darbų užbaigti negalėjo Vokietijos bendrovės „Siempelkamp“ specialistai. Per penkerius metus planuojama įkurti 1 tūkst. darbo vietų.

VMG praėjusiais metais gavo 198 mln. eurų pajamų – 21 proc. daugiau nei 2018-aisiais, grupės grynasis pelnas pernai ūgtelėjo 6,5 proc. iki 19,97 mln. eurų.

 

SAVO KELIĄ versle pradėjęs nuo Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacijos, kuriai taip pat priklausė garsūs verslininkai Antanas Bosas, Martinas Gusiatinas ir Rimandas Stonys. S. Paulauskas yra aukščiausioje žurnalo „Top“ vietoje iš šio ketvertuko. Didelę sėkmės dalį sudaro VMG bendradarbiavimas su Švedijos prekybos milžine „Ikea“.

VMG planuoja investuoti ir Klaipėdos rajone. Grupė iš viso tam ketina skirti 90 mln. eurų ir sukurti 350 darbo vietų. VMG taip pat aktyviai dirba Baltarusijoje – stato šalyje kaimynėje didžiausią lentpjūvę.

Pats S. Paulauskas buvo žirginio sporto komplekso Vilniuje iniciatorius, o dabar šis projektas parduotas Nyderlandų investiciniam fondui.

Interviu žiniasklaidai S. Paulauskas atskleidė prašęs koncerno „Ikea“ franšizės, kad atidarytų tinklo parduotuvę Minske, Baltarusijoje. Bet išgirdo atsakymą „mes patys“.

 

AKCENTAS
Seime 2017 m. pagaliau patvirtintą urėdijų reformą galima laikyti ir asmenine S. Paulausko pergale – įtakingas verslininkas aštriai kritikavo senąją Lietuvos miškų valdymo sistemą.
KĄ GALIMA NUSIPIRKTI
„Ikea“ neprekiauja akcijomis biržoje. „Forbes“ vertinimu, prekės ženklo „Ikea“ vertė yra 13,5 mlrd. JAV dolerių, arba 1,5 proc. S. Paulausko turto vertės
POLITIKA IR VISUOMENINĖ VEIKLA
S. Paulausko uošvis Rimantas Taraškevičius buvo ilgametis Klaipėdos meras, dabar miesto tarybos narys.
Susiję straipsniai: