15
Ramūnas Karbauskis

Ramūnas Karbauskis

„Agrokoncerno“ grupės savininkas
140 mln. €--3 %
145
mln. €
2016 m.
140
mln. €
2017 m.
AMŽIUS 49GIMIMO VIETA Naisiai, Šiaulių r.GYVENAMOJI VIETA KaunasAUKŠTOJI MOKYKLA Lietuvos žemės ūkio akademijaŠEIMA Vedęs, turi du sūnus
TURTO ŠALTINIS
žemės ūkis
DEŠINIOJI RANKA
Česlovas Vytautas Karbauskis
Česlovas Vytautas Karbauskis

KARBAUSKIO PAVARDĖ yra dažniausiai sutinkama 2018 m. „Top“ 500 sąraše – su tėvu Česlovu sukurtoje žemės ūkio verslo imperijoje įmonių akcijų, žemės ar kito nekilnojamojo turto valdo ir R. Karbauskio brolis režisierius Mindaugas bei sesuo Jurga, o pastaruoju metu į verslą įtraukti ir abu politiko sūnūs Justinas bei Mantas.

Pagrindines ir didžiausias šios verslo imperijos įmones „Agrokcerno grupė“, „Agrokoncernas“ ir „Agrokonserno grūdai“ kaip vienintelis akcininkas valdo pats R. Karbauskis. Šios bendrovės užsiima žemės ūkio produkcijos, technikos, trąšų prekyba, importu ir eksportu. Tačiau Karbauskiai valdo ir platų žemės ūkio bendrovių tinklą, kuriose akcijų turi kiti politiko šeimos nariai.

Vienu įtakingiausių šalies politikų tapęs R. Karbauskis žiniasklaidos ir visuomenės dėmesį atkreipė ir į savo verslą. Daugiausia neatsakytų klausimų kilo dėl rusiškų trąšų importo galbūt išvengiant muitų mokesčių ir žemės ūkio paskirties žemės koncentracijos. R. Karbauskis su šeimos nariais ir per susijusias įmones valdo daugiau nei 34 tūkst., o nuosavybės teise – per 17 tūkst. hektarų žemės.

NIEKADA TOLI nuo politikos nebuvęs Ramūnas Karbauskis į ją sugrįžo su trenksmu. Išsirinkęs kuklų Seimo Kultūros komiteto pirmininko postą, R. Karbauskis tvirtai sugniaužęs laiko beveik vien iš politikos naujokų sudarytą LVŽS frakciją.

PIRMIEJI R. Karbauskio metai prie valdžios vairo buvo paženklinti duobių ruožu – žadėtos reformos stringa nė neprasidėjusios, jo globotinė Greta Kildišienė turėjo atsisveikinti su didžią ja politika, pats politikas įsipainiojo į skandalą dėl namo statybos ant Kauno marių kranto, gerokai sparčiau nei kone privačios partijos reitingai smunka paties R. Karbauskio populiarumas ir jis jau tapo labiausiai tautos nemėgstamu politiku. Antraisiais didelės valdžios metais situacija nedaug pasikeitė – R. Karbauskis sustiprino kerštingo, diktatoriško, greitai įsižeidžiančio žmogaus reputaciją.  

2017 M. VERSLO REIKALAI klojasi sėkmingiau nei politika. Didžiausia „Agrokoncerno“ grupės įmonė „Agrokoncerno grūdai“ pelną sugebėjo padidinti beveik keturis kartus, iki 5 mln. eurų, pardavimų pajamos augo penktadaliu. Antroji pagal svarbą grupės bendrovė „Agrokoncernas“ praėjusiais finansiniais metais stovėjo vietoje – apyvartos pokytis buvo neigiamas, tačiau pelno uždirbo.

R. KARBAUSKIS didžiuojasi kaimiška kilme. Esą tai labai padeda ir verslui, nes tenka daug bendrauti su kaimo žmonėmis, kurie vienaip priima jiems suprantama kalba šnekantį ir guminių  batų nesigėdijantį asmenį, o visai kitaip – iš Vilniaus atvykusį vadybininką, moderniame kompiuteryje rodantį „Power Point“ skaidres.

TVIRTUS VERSLO imperijos pamatus paklojo tėvas Č. V. Karbauskis. Jis tebesidomi įmonių reikalais, išlieka vienu svarbiausių sūnaus pagalbininkų ir patarėjų.

R. KARBAUSKIS aktyviai priešinosi Visagino atominės elektrinės statyboms, žemės pardavimui užsieniečiams ir skalūnų dujų žvalgybai. Be to, jis prekiauja su Rusija, tad tokia politinė pozicija sulaukė oponentų kritikos. Prieš keletą metų tuometis konservatorių lyderis Andrius Kubilius apkaltino R. Karbauskį darbu Rusijos naudai. Didžiausias Lietuvos žemdirbys dėl šmeižto padavė A. Kubilių į teismą, šis prisipažino neturįs įrodymų, bet galiausiai ieškinys buvo atmestas.

APIE AKTORYSTĘ kažkada svajojęs R. Karbauskis 2011 m. įsteigė „Naisių vasaros“ teatrą, yra to paties pavadinimo serialo scenarijaus ir knygos bendraautoris, mecenatas. Dabar šis serialas vertinamas kaip grudrios rinkimų kampanijos strategijos dalis, o pats R. Karbauskis neabejotinai yra pagrindinio herojaus ūkininko Pijaus prototipas.  

AKCENTAS
Spjūvis į žaliųjų idėjas – R. Karbauskis metų pradžioje įsigijo vieną labiausiai aplinką teršiančių automobilių – 6,2 litro darbinio tūrio 426 AG amerikietišką visureigį „Cadillac D3 Escalade“, kainuojantį daugiau nei 120 tūkst. eurų.
KĄ GALIMA NUSIPIRKTI
Kelionę į mėnulį. Ji truks 17 dienų, tačiau skrydžio diena dar nežinoma. Du bilietai jau rezervuoti.
POLITIKA IR VISUOMENINĖ VEIKLA
Vienas įtakingiausių politikų šalyje, valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.