07
Augustinas Rakauskas

Augustinas Rakauskas

Prekybos tinklo „Kesko Senukai“ įkūrėjas
250 mln. €+4 %
240 mln. €
2017 m.
240 mln. €
2018 m.
250
mln. €
2019 m.
AMŽIUS 74GIMIMO VIETA KaunasGYVENAMOJI VIETA KaunasAUKŠTOJI MOKYKLA -ŠEIMA Vedęs, turi sūnų ir dukrą
TURTO ŠALTINIS
Mažmeninė prekyba, nekilnojamasis turtas, žiniasklaida

PRIEŠ 27 metus „Senukų“ bendrovę įkūręs Augustinas Rakauskas, prieš 19 metų vadovo pareigas perdavė sūnui Artūrui, o 2019 m. jam pardavė ir turėtas bendrovės akcijas.

Po sandorio, kuriuo Rakauskai atsidalijo valdytus verslus, tėvui priklauso 100 proc. nekilnojamojo turto bendrovių „Baltic RED“ ir „Baltic Shopping Centers“, kurios valdo prekybos centrus „Mega“, „Banginis“, kitus nekilnojamojo turto objektus, nuomoja patalpas „Kesko Senukams“ ir kitiems prekybininkams, akcijų.

Augustino Rakausko dukra Agnietė Pitkauskienė yra įtraukta į kai kurias verslininko valdomų įmonių valdybas.

„Senukų“ įkūrėjas taip pat perėmė radijo stoties „Žinių radijas“ akcijas ir liko vienvaldžiu sveikatingumo ir poilsio centro „Harmony Park“ savininku.

AUGUSTINAS Rakauskas nevengia pakritikuoti valdžią. Jis kiekvieną savaitę savo nuomonę išsako „Žinių radijo“ laidoje „Verslumo dvasia“.

2018-AISIAIS per įmonę „Litvalda“ Augustinas Rakauskas įsigijo garsųjį Kauno „Merkurijų“. Sandorio vertė siekė 4,5 mln. eurų, o naujieji investuotojai šioje vietoje ketina įrengti prekybos centrą su administraciniais ir gyvenamosios paskirties pastatais bei požeminėmis automobilių stovėjimo aikštelėmis. „Litvalda“ taip pat kontroliuoja prekybos centrą „Mega“, prekybos centrus „Banginis“ ir kitus nekilnojamojo turto objektus.

VIS AKTYVIAU į tėvo verslą įsitraukia ir Augustino Rakausko dukra Agnietė Pitkauskienė. 2017 m. vasarą ji kartu su sutuoktiniu Artūru Pitkausku tapo „Mega“ prekybos centrą valdančios bendrovės „Baltic Shopping Centers“ valdybos nare. Sutuoktiniai Pitkauskai taip pat yra „Žinių radijo“ valdybos nariai. A. Pitkauskas pseudonimu Artas praeityje jėgas išbandė pop muzikos scenoje, jo žinomiausias kūrinys „All I Know“ buvo grojamas ne tik Lietuvos, bet ir kitų Europos radijo stočių.

AKCENTAS
Į verslo imperijos veiklą A. Rakauskas įtrauke ne tik sūnų, bet ir jaunėlę dukrą – Agnietė Pitkauskienė taip pat dirba šeimos įmonėse.
KĄ GALIMA NUSIPIRKTI
Palau Respublikos, salų valstybės Ramiajame vandenyne, vienų metų bendrasis vidaus produktas.
POLITIKA IR VISUOMENINĖ VEIKLA
Verslininkui priklausančiame laisvalaikio komplekse „Harmony Park“ vyksta daug visuomeninių renginių, kuriuose jis turi proga pabendrauti ir su aukšciausio lygio šalies politikais.
Susiję straipsniai: