10
Mindaugas Marcinkevičius

Mindaugas Marcinkevičius

VP grupės, Baltarusijos prekybos bendrovės „Mart Inn Food“ akcininkas
200 mln. €-9 %
230 mln. €
2017 m.
220 mln. €
2018 m.
200
mln. €
2019 m.
AMŽIUS 49GIMIMO VIETA ŠakiaiGYVENAMOJI VIETA VilniusAUKŠTOJI MOKYKLA VILNIAUS INŽINERINIS STATYBOS INSTITUTASŠEIMA VEDĘS, TURI TRIS SŪNUS
TURTO ŠALTINIS
Mažmeninė prekyba, investicijos, nekilnojamasis turtas
DEŠINIOJI RANKA
Aurimas Namajuška
Aurimas Namajuška

M. MARCINKEVIČIUS pastaraisiais metais teismams turi skirti ne mažiau dėmesio nei savo verslui ir didžiausią šio laiko dalį užima kova su didžiausiu „Vilniaus prekybos“ akcininku Nerijumi Numavičiumi.

2019 m. Temidė jam dažnokai šypsojosi. Antros instancijos teismas du kartus atmetė N. Numavičiaus ir kitų VP akcininkų ieškinius dėl tikrovės neatitinkančių žinių, kurias neva paskleidė M. Marcinkevičius, kalbėdamas apie VP grupės „agresyvią mokesčių politiką“, galimą mokesčių vengimą ir žalą valstybei.

Lietuvos apeliacinis teismas gegužę atmetė „Vilniaus prekybos“ skundą dėl M. Marcinkevičiui palankaus teismo sprendimo byloje, kuriuo buvę bendražygiai bandė iš jo prisiteisti 81,2 mln. eurų dėl „Akropolių“ pirkimo sandorio sustabdymo.

Kita vertus, M. Marcinkevičiaus kontroliuojama įmonė pralaimėjo 2 mln. eurų vertės teisinį ginčą bendrovei „Audėjas“.

Verslininkas yra stiprus žaidėjas nekilnojamojo turto rinkoje. Jis investuoja per bendrovę „Lords LB Asset Management“. Ši įmonė valdo 14 fondų: 9 nekilnojamojo turto, 3 privataus kapitalo ir 2 energetikos bei infrastruktūros fondus.

M. Marcinkevičiaus valdomame fonde dirbęs Aivaras Abromavičius grįžo į Ukrainą – jis sėdo į gynybos pramonės koncerno „Ukroboronprom“ vadovo kėdę.

M. MARCINKEVIČIUS IŠLIEKA pagrindinis kovos su didžiausiu VP grupės akcininku N. Numavičiumi riteris. 2018 m. pradžioje į viešumą prasprūdo žinia, kad VP maištininkai, pats M. Marcinkevičius, Žilvinas Marcinkevičius, Gintaras Marcinkevičius, Julius Numavičius ir Darius Nedzinskas, kovai su N. Numavičiumi sukaupė 5 mln. fondą. Šio fondo administratoriumi paskirtas M. Marcinkevičiaus sūnus Denas Marcinkevičius.

Kita VP grupės pusė neliko skolinga. 2018 m. rugpjūtį „Vilniaus prekyba“ ir jos akcininkai N. Numavičius, Vladas Numavičius, Ignas Staškevičius ir Mindaugas Bagdonavičius su susijusia įmone „Leksita“ padavė ieškinį prieš M. Marcinkevičių dėl 2015-aisiais išsakytų esą tikrovės neatitinkančių teiginių apie mokesčių vengimą. Ieškinio vertė – 1,6 mln. eurų.

M. Marcinkevičius neišvengė ir kitų nemalonių naujienų. Metų pradžioje teismas priteisė jam sumokėti 0,3 mln. eurų mokesčių ir delspinigių Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Verslininkas yra stiprus žaidėjas nekilnojamojo turto rinkoje. Jis investuoja per bendrovę „Lords LB Asset Management“. Ši įmonė valdo 14 fondų: 9 nekilnojamojo turto, 3 privataus kapitalo ir 2 energetikos bei infrastruktūros fondus.

M. MARCINKEVIČIUS pikantiškomis detalėmis apie buvusio VP dešimtuko veiklą žiniasklaidą maitino ir 2017 m. Jis pareiškė, kad Vilniaus „Akropolio“ biurų pastate buvo įrengtas slaptas lifto dydžio seifas, kuriame VP grupes akcininkai laikė auksą ir milijonines grynųjų pinigų sumas juodai dienai. N. Numavičiaus atstovai šias kalbas pavadino prasimanymais, skirtais pakenkti oponentų reputacijai.

M. Marcinkevičius liko vienintelis iš trijų brolių, nesutikęs N. Numavičiui parduoti bendro verslo dalies. Tai 2017 m. padarė Gintaras Marcinkevičius, o kiek anksčiau – ir Žilvinas. Iš buvusio VP dešimtuko verslo partneriais liko keturi asmenys, tačiau Vladas Numavičius ir Ignas Staškevičius šiame konflikte yra N. Numavičiaus pusėje.

DVIEJŲ BENDRAŽYGIŲ nesutarimai peržengė ir Lietuvos sienas – teismus pasiekė ieškinys, esą iš dalies M. Marcinkevičiui priklausantis Baltarusijos prekybos tinklas „Mart Inn“ neteisėtai pasinaudojo „Maximos“ intelektine nuosavybe. M. Marcinkevičius kaltinimus neigia.

M. MARCINKEVIČIUS aktyviai investuoja į nekilnojamojo turto rinką per bendrovę „Lords LB Asset Management“. „Lords LB Asset Management“ valdo 14 fondų: 9 nekilnojamojo turto fondus, 3 privataus kapitalo fondus ir 2 energetikos ir infrastruktūros fondus. Bendra fondų valdomo turto vertė 2017 m. pabaigoje siekė 390 mln. eurų.

AKCENTAS
M. Marcinkevičiaus su partneriais valdomas „Lords LB Asset Management“ fondas sostinės Konstitucijos prospekte planuoja statyti verslo centrą, kurį projektuoją vienas garsiausių pasaulio architektų Danielis Libeskindas.
KĄ GALIMA NUSIPIRKTI
27 „Ferrari LaFerrari Apertas“. Tačiau bus pagamintas tik vienas, jau parduotas aukcione.
POLITIKA IR VISUOMENINĖ VEIKLA
M. Marcinkevičius žiniasklaidoje aktyviai pradėjo reikštis tik kilus konfliktui su Nerijumi Numavičiumi.
Susiję straipsniai: