12
Dainius Dundulis

Dainius Dundulis

Bendrovės „Norfos mažmena“ valdybos pirmininkas
175 mln. €-3 %
200 mln. €
2017 m.
180 mln. €
2018 m.
175
mln. €
2019 m.
AMŽIUS 51GIMIMO VIETA ŠiauliaiGYVENAMOJI VIETA VilniusAUKŠTOJI MOKYKLA VILNIAUS INŽINERINIS STATYBOS INSTITUTASŠEIMA Vedęs, turi tris sūnus ir dukrą
TURTO ŠALTINIS
Mažmeninė prekyba, logistika
DEŠINIOJI RANKA
Rolandas Činčius
Rolandas Činčius

VISADA PASIŽYMĖJĘS didžiomis idėjomis ir aštrokais teiginiais, D. Dundulis turi neoficialų daugiausia kalbančio stambaus verslo atstovo titulą.

„Norfos mažmenos“, kuri išlieka trečiu didžiausiu prekybos tinklu Lietuvoje, vadovas įsitikinęs, kad minimalų atlyginimą įmanoma per pusantrų metų pakelti iki 700 eurų – tam tereikia politinės valios. D. Dundulio dėmesio sulaukė ir emigracija, ir apskritai verslo santykiai su darbuotojais, o iš valdžios jis prašė vienodų taisyklių visam verslui.

Praeityje D. Dundulis yra sulaukęs pasiūlymų parduoti verslą, bet prieš tai kol kas stoiškai atsilaiko. Tačiau 2019 m. jau pareiškė, kad gavęs gerą pasiūlymą verslą parduotų. D. Dunduliui priklauso po 93 proc. „Norfos mažmenos“ ir jai prekes tiekiančios logistikos bendrovės „Rivona“ akcijų, likusios – ilgamečiam verslo partneriui Rolandui Činčiui.

PRIE BROLIŲ Gintaro ir Mindaugo Marcinkevičių verslo Baltarusijoje 2015-aisiais prisijungęs D. Dundulis, atrodo, investicijų kaimynėje atsikando. D. Dundulio „Rivona“ valdė 50 proc. Baltarusijos prekybos tinklo „Mart Inn“ akcijų. „Su džiaugsmu atsisakyčiau turimų akcijų, jeigu šiandien kas sumokėtų pinigus, kuriuos jau įdėjome. Tai būtų 8 mln. euru“,– dienraščiui „Verslo žinios“ 2017 m. pavasarį sakė D. Dundulis. Rugsėjo mėnesį pasirodė informacija, kad jo dalis sumažėjo iki 13 proc.

2016 M. D. DUNDULIS įsipainiojo į didelio visuomenės dėmesio sulaukusį skandalą. Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai D. Dundulį apklausė kaip specialųjį liudytoją. STT pranešė turinti įtarimų, kad „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės vadovas Gedvydas Vainauskas paprašė buvusio partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderio europarlamentaro Rolando Pakso paveikti Aplinkos ministerijos pareigūnus, nebūtų trukdoma atidaryti naują „Norfos“ prekybos centrą Prienuose.

PAPRASTUMU garsėjantis D. Dundulis tikrai nesibodi darbo. Paauglystėje šiltnamiuose rinkęs akmenis, dirbęs statybose, studijų metais vyras pasirinko papildomą veiklą, kuri ir nulėmė jo karjerą. Jaunuolis su draugu Rolandu Činčiumi važinėjo į Maskvą ir iš jos gabeno kanceliarines prekes, vėliau – maisto produktus, cigaretes. Didžiąją dalį prekių vyrai parduodavo vienam pirmųjų Lietuvoje prekybos tinklų „Eko“. 1993 m. įkurta logistikos įmonė „Rivona“. „Eko“ perėmus mūsų šalyje nusprendusiai veikti Norvegijos prekybos sistemai „Rimi“, verslininkai pradėjo kurti savo parduotuvių tinklą. 1997 m. įsteigta „Norfos mažmena“ ir atidaryta pirmoji parduotuvė Vilniuje. 2006 m. jau įkūręs „Norfos“ tinklą, verslininkas keliavo į Vokietiją savaitę padirbti kroviku ir taip pasisemti patirties bei idėjų.

2017 M. pabaigoje „Norfa“ valdė 143 parduotuves, jų pagrindinė tiekėja – jau minėta „Rivona“. „Norfa“ yra trečias didžiausias prekybos centrų tinklas Lietuvoje. 

D. DUNDULIS ir R. Činčius iki šiol yra pagrindiniai „Norfos mažmenos“ ir „Rivonos“ akcijų savininkai bei valdytojai, turintys atitinkamai 93 ir 7 proc. akcijų kiekvienoje įmonių. Nors sulaukė „Vilniaus prekybos“ pasiūlymų, D. Dundulis tikina kol kas nesirengiąs parduoti savo verslo. D. Dundulis ir R. Činčius kurdami prekybos tinklą nesamdė jokių planavimo konsultantų. Verslininkai nusprendė „Norfą“ pristatyti kaip būtiniausių prekių žemiausiomis kainomis tinklą, orientuotą į mažesnes pajamas gaunančius vartotojus. Strategija pasiteisino. 2006 m. jau įkūręs „Norfą“ D. Dundulis pats keliavo į Vokietiją savaitę padirbėti kroviku ir taip pasisemti patirties bei idėjų. Ilgą laiką jis nevengė pasiraitoti rankovių ir savo paties parduotuvėse, kad geriau perprastų verslo valdymo ypatumus.

AKCENTAS
D. Dundulis dažniausiai pietauja biuro valgykloje, į kurią, jei reikia, susitikti pasikviečia ir verslo partnerius. Restoranuose „Norfos“ tinklo savininkas lankosi retai.
KĄ GALIMA NUSIPIRKTI
Paulo Cézanne’o paveikslą „Kortų lošėjai“.
POLITIKA IR VISUOMENINĖ VEIKLA
Kaip specialusis liudytojas apklaustas byloje, kurioje įtarimai pateikti pašalintajam prezidentui, europarlamentarui Rolandui Paksui.
Susiję straipsniai:

„Rivonos“ pelnas pernai augo trečdaliu iki 10,7 mln. eurų

D. Dundulis: „Norfos“ pirkėjo neieškau, bet parduočiau, jei siūlytų tinkamą kainą

Už nesąžiningus veiksmus „Norfai“ skirta bauda

„Norfos mažmena“ šiemet tikisi augti

Prekybos tinkluose populiarėja elektroninės kainų etiketės

Sandėliai be žmonių: pasaulyje yra, Lietuvoje dar teks palaukti

Kas lietuviams krauna turtus? Turtingiausių šalies gyventojų apžvalga

Žurnalas „Top“ skelbia 500 turtingiausių lietuvių sąrašą

„Norfa“ ir autobusų stotis Šilalėje įsikurs po vienu stogu

„Norfoje“ vidutinis atlyginimas viršijo 800 eurų ribą

„Norfos“ atsakas premjerui dėl elektros kainų: nepajutome vyriausybės veiksmų efekto

„Norfa“ pranešė, kaip dirbs per žiemos šventes

Keičiasi „Norfos mažmenos“ vadovas

„Norfa“ sekmadieniais dirbs trumpiau: ar konkurentai paseks jos pėdomis?

„Norfa“ sekmadieniais trumpina darbo laiką

Konkurse „Metų paslauga“ nugalėjo Šiaulių banko paslauga inovatyviam verslui

„Norfos“ darbuotojams – geros žinios: didės atlyginimai

D. Dundulio valdomai „Rivonai“ – bauda už nesaugių šildytuvų prekybą

„Norfa“ nebendradarbiaus su „Coca-Cola“: šią kaltina reikalaujant didesnių kainų nei kitose ES šalyse

Alkoholio apribojimo pasekmės: „Norfų“ darbo laikas sekmadieniais trumpės

„Norfos“ sandėlyje – automatizuota prekių skirstymo technologija

„Norfos“ pardavimai pernai ūgtelėjo: šiemet planuoja 10 naujų parduotuvių

„Norfa“ per metus ūgtelėjo: kitąmet planuoja 10 naujų parduotuvių

Lietuvos turtuolių piniginės ir pirkiniai: ką pasidovanoti galėtų N. Numavičius, R. Karbauskis ar V. Matijošaitis?

Keičiasi „Norfos“ direktorius